Site Rengi


Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçin Birlikte Çalışabiliriz!..
110 Saatlik Yoga Alliance Onaylı bu program 10 tam güne yaygındır. Eğitimler bireysel ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kendiniz ya da grubunuz için arayabilirsiniz!..
BİZDEN HABERLER...
İş Dünyası İçin Yoga

Günümüz iş dünyası yoğun temposu ile akmaya devam ederken, özellikle ofiste geçirilen uzun çalışma saatleri sonucunda masa başı çalışanları hareketsizlik ve sürekli aynı pozisyonda oturmaya bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılabilmektedirler.

Yapılan araştırmalara göre, bu grupta görülen sağlık zorlanmalarının daha çok boyun, omuz ve sırt bölgesinde yoğunlaştığı, boyun ve belde fıtıklaşma riskinin fazlalaştığı, yanlış oturuşa bağlı kamburlaşma eğiliminin ortaya çıktığı, bacaklarda varis oluşumu ve bilgisayar kullanımına paralel olarak el bileklerinde karpal tünel sendromunun sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında yer aldığı tespit edilmiştir.

Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak, karşılaşılmışsa da oluşan sorunların giderilebilmesi, önlenebilmesi için egzersiz yapmak kaçınılmazdır.

Bu aşamada yoga uygulamaları, içerdiği asana teknikleri sayesinde postürü düzeltici etkiler sunarken, aynı zamanda kas ve iskelet sistemini kuvvetlendirir, dolaşım, sindirim ve bağışıklık sistemini destekler. Uygulanan nefes teknikleri, akciğerler ve göğüs kafesinin etkin bir şekilde çalıştırılması yoluyla bireyin fiziksel, zihinsel ve duygusal dengesini iyileştirici rol üstlenerek genel sağlık durumunu güçlendirir.

14 Eylül 2016
1.138 kez görüntülendi
error: Content is protected !!