Site Rengi


Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçin Birlikte Çalışabiliriz!..
110 Saatlik Yoga Alliance Onaylı bu program 10 tam güne yaygındır. Eğitimler bireysel ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kendiniz ya da grubunuz için arayabilirsiniz!..
BİZDEN HABERLER...
Çocuklar İçin Yoga

Çocuklar için yoga hikayeler, oyunlar, eğlendirici tekniklerle yapılandırılmak ve olumlamalarla desteklenerek çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak yöntemlerle donatılmak suretiyle onların biricikliğini takdir etme temelli bir çalışmadır. Öyle ki, yoganın temel felsefesi olan rekabetten arınma ile çocukların bakışlarını doğrudan kendilerine çevirmelerine yardım eder. Böylelikle çocuklar bir yandan kendi sınırlarını deneyimlerken, diğer yandan özgüven, özsaygı, kendini ve diğerlerini kabul, uyum, kendini ifade becerilerini artırırken aynı zaman da yaratıcılıklarını geliştirebilir, kendi öz bakımlarını sağlayacak yeni fiziksel farkındalıklar kazanırlar. Uygulamalar esnasında kas, eklem ve diğer organların fonksiyonlarını öğrenirler.

Sindirim sorunları, uyku düzensizliği, eklem veya kas problemleri ve pek çok farklı sağlık konulu sıkıntı ile karşı karşıya olan çocuklara yardımcı olabilecek sayısız yoga duruşu mevcuttur. Yoga uygulamaları çocukların daha sağlıklı ve güçlü bir kemik yapısına, daha esnek ve elastiki kaslara sahip olmalarına ve dolayısıyla sportif faaliyetlerde başarıya ulaşmalarını sağlayacak şekilde fiziksel performanslarını geliştirmelerinde yardımcıdır.

Beden ile zihin arasındaki bağlantıyı güçlendiren yoga uygulamaları çocuklarımızın odaklanma ve disiplinlerini artırırken, dikkat dağınıklığını aşmaları ve zihinsel berraklığa ulaşmalarını kolaylaştırıcı rol oynar. Özellikle sınav kaygısı ile baş etme, zihinsel gerilimi aşma ve hafızayı güçlendirme noktalarında iyi bir araçtır.

Çocuklar yoga uyguladıklarında doğa ve yaşamın normal ritmi ile bağlantıda olurlar. Bu onları gelecekte barışçıl ortamlar yaratan zarif ve ılımlı yetişkinler olmaları hususunda yüreklendirir, çevreleri ile sağlıklı bir iletişim kurma yönünde güçlendirir. Onların takım ruhunu geliştirmeleri ve ekip çalışmalarına yatkınlıklarını besler, yapıcı fikir ve davranışları benimsemelerinde destek verir. Sabırlı, hoşgörülü, sorumluluk sahibi, duygusal sağlamlığa haiz dengeli bireyler olmalarına yardım eder.

14 Eylül 2016
1.208 kez görüntülendi
error: Content is protected !!