Site Rengi


Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçin Birlikte Çalışabiliriz!..
110 Saatlik Yoga Alliance Onaylı bu program 10 tam güne yaygındır. Eğitimler bireysel ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kendiniz ya da grubunuz için arayabilirsiniz!..
BİZDEN HABERLER...
Restorative Yoga

yogasya-restorative-yogaTerapötik içerikli bir derstir. Özü itibarıyla, yoga duruşları farklı ebatlarda minderler, kemerler, göz yastıkları, bloklar, battaniye, sandalye vb. destek malzeme ile uygulanır.

Ders esnasında akıştan ziyade bir poz içinde uzun süreli kalabilme ve pozda uygun hizalanmanın sağlanması araştırılır. Böylelikle, tam olarak kendini bırakma doğru ifade ile tam olarak gevşeme hedeflenir.

Restorative Yoga’da fiziksel bedende oluşan rahatlama ve derin gevşeme hislerine bağlı olarak zihin de doğal olarak sakinleşir ve dinlenir. Bu yoga türünün şifa veren etkisi solunum, dolaşım, sinir sistemleri ve iç organlara değin nüfuz eder. Solunumun kalitesini ve akciğer kapasitesini artırarak kan dolaşımını iyileştirir.

Bedenin sınırlarına saygı ve kabul göstererek, özen ve dikkat ile uygulanması halinde hiçbir risk içermeden poza dahil olan kas, kemik ve dokulardaki esnekliği arttırır. Restorative pozlardan pek çoğu bedenin boyun, alt bel ve kalçalar gibi belirli bölgelerinde ağrı giderici olarak uygulanabilir.

Derin düzeyde gevşetici tesirleri ile kaygı ve panik duygusu ile başa çıkmada olduğu gibi uykusuzluk karşında da etkin bir yöntem olarak kullanılabilir.

Duygusal düzeyde sabır, metanet, alçakgönüllülük ve odaklanma yetisini besler. Özfarkındalığı geliştirirken, pozlara derin düzeyde kendini bırakabilmenin bir hediyesi olarak meditatif tavrı güçlendirir.

Her yaş grubu tarafından uygulanabilir. Yaşça ileri kişiler, belli bir bedensel zorlanma yaşayan kişiler kendilerine özel ihtiyaçlara göre yapılandırılmış Restorative Yoga derslerinden yüksek düzeyde fayda sağlarlar.

14 Eylül 2016
1.098 kez görüntülendi
error: Content is protected !!