Site Rengi


Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçin Birlikte Çalışabiliriz!..
110 Saatlik Yoga Alliance Onaylı bu program 10 tam güne yaygındır. Eğitimler bireysel ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kendiniz ya da grubunuz için arayabilirsiniz!..
BİZDEN HABERLER...
Sporcular İçin Yoga

 Spor yapmak, görsel açıdan değerlendirdiğimizde ağırlıklı olarak fiziksel bir aktivite ve uygulamaya işaret etmekle birlikte, mesleğe yönelik sanatın icrası perspektifinden yaklaşıldığında aynı zamanda gerçek anlamda yoğun bir zihinsel faaliyetin eşlik ettiği bir faaliyet sürecini ifade eder.

Bu meslek grubunda ön plana çıkan unsurlar branşa özgü farklılıklar içerse de genel itibarıyla hızlı, kapsamlı ve kondisyon gerektiren hareketlerin birbirinin peşi sıra sergilenebilmesini temellendiren kuvvet, koordinasyon, dayanıklılık, hız, gelişmiş refleksler, konsantrasyon vb.dir.

Sporcuya yönelik yoga çalışmaları da tüm klasik yoga çalışmalarında olduğu gibi duruşlarla başlayarak uygulayıcının kas ve eklem yapısını kuvvetlendirir, nefes tekniklerinin duruşlarla senkronize edilmesi yoluyla konsantrasyon ve koordinasyonu güçlendirici yol izler ve gevşetici tekniklerle kasların derin düzeyde dinlenmesini sağlar, konsantrasyon ve meditasyon uygulamaları ile bireysel farkındalığın artışını destekler. Sürekliliğin korunması sonucunda kişinin derin düzeyde kendini tanıma sürecine rehberlik ederek, bireysel yetenek, yeterlilik ve yetkinliklerin bilinçli şekilde yönlendirilmesini ve zayıf olunan yönlerle tanışıklık kazanılarak söz konusu bu yönlerin sağlıklı bir şekilde güçlendirilmesini teşvik eder. Dolayısıyla sağlıklı bir beden, sağlıklı bir duygusal yaşam ve sağlıklı bir zihinsel durum kazandırarak, sporcunun özgüven, özdeğer ve özfarkındalığını yükseltir. Yükselen esenlik hali, toplum açısından bir rol model oluşturan sporcunun yaşam kalitesi ve mesleki başarısını artırırken, motivasyon ve iletişim becerilerini de besler ve güçlendirir.

14 Eylül 2016
1.014 kez görüntülendi
error: Content is protected !!