Site Rengi


Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi İçin Birlikte Çalışabiliriz!..
110 Saatlik Yoga Alliance Onaylı bu program 10 tam güne yaygındır. Eğitimler bireysel ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kendiniz ya da grubunuz için arayabilirsiniz!..
BİZDEN HABERLER...
Çakra Yoga

Bir Sanskrit kelimesi olan Çakra dilimize çevrildiğinde tekerlek anlamı ile ifade bulmaktadır. Bedenin enerjetik yapısı dikkate alındığında aynı kavramın Türkçe karşılığı olarak Enerji Merkezi tanımlaması doğru bir deyim olarak ön plana çıkmaktadır. Dışarıdan alınan ve dışarıya verilen ‘Prana’ yaşam enerjisinin bedene giriş ve çıkış kapısı olarak nitelendirilebilecek bu merkezler konik biçimli, hızla dönen girdapsı yapıya sahip olup, bir yönleri ile enerji transformatörleri gibi çalışırlar.

Kökleri, kişinin omurgası üzerinde yerleşen ana çakralar, her bir aurik katmana uzanan bir yapı sergilemektedir. Dolayısıyla çakralar kanalıyla bedene alınan enerji, bir katmandan diğerine akmakta, bu yolla auranın genel yapısını etkilemektedir.

Yaşanan tüm deneyimler çakralarımızın çalışma biçimini etkilemektedir. Üzüntü, sıkıntı, gerginlik vb. olumsuz duygular çakralarda tıkanıklıklara sebep olmakta, oluşan bu blokajların mevcudiyeti emilen enerjinin kalitesini azaltmakta ve hastalıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Aynı şekilde aşırı enerji ile dolarak hiper aktifleşmiş bir Çakra da sistemin bütünü için sıkıntı yaratacak bir durum oluşturmakta ve genel dengeyi bozucu etkiler doğurmaktadır.

Bu ders içeriği, enerji merkezlerinin dengeli çalışmasını destekleyici asana ‘duruşlar’, pranayama ‘nefes ve bioenerji teknikleri’, pratyahara ‘duyu kontrolü’, dharana ‘odaklanma’ ve dhayana ‘meditasyon’ uygulamalarını içerir.

Her ders içeriği tüm ana çakraların çalıştırılması esası ile kurulmakla birlikte, günün ağırlıklı temasını oluşturan enerji merkezine yönelik teknikler daha yoğun şekilde uygulanmaktadır.

14 Eylül 2016
1.343 kez görüntülendi
error: Content is protected !!